Soukromé podnikání není žádný zaměstnanecký poměr. Jakkoliv jde v obou případech o práci, kterou se člověk živí, je soukromničení přece jenom něco jiného než práce pro někoho. A to mimo jiné i v tom ohledu, že tu nejsou zajištěny finanční podmínky, za kterých se někdo podnikání věnuje. Dotyčný si tudíž může vydělat i docela velké peníze, ovšem na druhou stranu nemá nikdy stoprocentní jistotu, že dostane aspoň něco. A když se v podnikání něco zadrhne, je to zlé.
Často tak dochází třeba k tomu, že odběratelé nehradí náležitě to, co by měli podnikateli zaplatit, a někdy se dokonce mohou rozhodnout, že požadovaný tovar ani neodeberou, dodavatelé mohou neplánovaně navýšit ceny, stát si může usmyslet, že bude žádat větší odvody nebo si bude klást odlišné podmínky, za nichž má ono podnikání fungovat a podobně. A v důsledku toho se pak lehce stane, že se podnikatel dostane třeba až na úplné finanční dno.
Firma může mít sice i v tuto chvíli ještě slušné vyhlídky do budoucna, jenže k tomu potřebuje nevyhnutelně nějak přečkat nepříznivou současnost. A to se nedá bez peněz zvládnout.
A kde takové peníze pro udržení se nad vodou sehnat? Jak to zaonačit, aby se podařilo financovat vše, co se tu financovat musí, když scházejí příjmy a není tak kde peníze brát?
Nabízí se logické řešení, jímž je půjčka. A může to také být to nejlepší, k čemu se může soukromník odhodlat. Jenže aby se tu dosáhlo získání dostatečně výhodné půjčky, je třeba takovou v první řadě najít a pochopitelně i získat. A to nebývá u podnikatelů ve finanční tísni vůbec snadné. A aby se to těmto aspoň částečně usnadnilo, lze jim doporučit, aby se stala objektem jejich zájmu podnikatelská hypotéka, která je nabízena nebankovní společností. A sice proto, že zde dokážou uspět i ti, kteří na tom nejsou po ekonomické stránce ani trochu dobře. Jak se o tom můžete klidně hned sami přesvědčit.